Стягнення аліментів стане простіше.

З вересня 2017 року, стане значно простіше стягувати аліменти!

АліментиПрезидент України Петро Порошенко, підписав Закон № 2037-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення захисту прав дитини на належне утримання», який передбачає спрощений порядок стягнення аліментів.
Згідно нових змін особа, з яким проживає дитина, має право звертатися із заявою в рамках наказного провадження — так званого спрощеного виробництва, без виклику сторін в судове засідання, так як з моменту відкриття наказного провадження до отримання судового наказу про призначення аліментів відповідно до законодавства, має проходити три дні. Це істотно прискорить отримання аліментів.

Мати може подавати позов за місцем свого проживання. В рамках наказного провадження суд може присудити на одну дитину 25% від заробітної плати платника аліментів, на двох — третина, на трьох і більше — половину заробітної плати. Однак у випадках, коли платник аліментів одержує набагато вище середньостатистичної заробітної плати, аліменти складуть не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину.

Також, Закон збільшує мінімальний розмір аліментів з 30% прожиткового мінімуму на дитину до 50%.
У разі звернення до суду про стягнення додаткових витрат наприклад на лікування дитини не потрібно буде платити судовий збір і можна подавати звернення за місцем проживання позивача.

Підсумовуюче вище викладене, можна зробити висновок, що спрощений порядок подачі аліментів є дуже позитивним, оскільки це прискорить процес присудження аліментів, тобто не прийдеться як раніше, по 2-3 місяці чекати рішення суду. Оскільки розповсюджена тенденція, коли батько навмисно затягує процес слухання справи у суді та ухиляється від сплати аліментів.

Такі зміни значно прискорять виплату аліментів та підвищать розмір аліментів, що є дуже актуальною проблемою на даний час, так як з проаналізованих положень випливає, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 713 грн. для дитини віком до 6 років, та 888, 50 грн. для дітей віком від 6 до 18 років.
І хоча мінімальний розмір аліментів що пропонується у новому законі, далекий від ідеалу і не може забезпечити гідного рівня проживання дитини. Все ж таки дасть свій результат, завдяки спрощенню, та прискоренню стягнень аліментів.