Що робити коли Вам погрожують колектори?

Візьмемо за приклад стандартну ситуацію: ви взяли кредит на побутову техніку, виплатили кредит і забулися про нього, але за час існування кредиту в односторонньому порядку, банк міг підняти процентну ставку чи додати якусь одноразову комісію і ви лишились винні йому гроші, самі того не знаючи.

колектори та проблеми вижимають усі сокиМинув рік, за цей час банк нарахував відсотки та штрафи і ви вже винні значну суму. Про даний борг ви дізнаєтесь о 8:00 ранку (це час з якого колектори починають працювати), до вас дзвонить оператор та повідомляє, що у вас є борг і сьогодні до вас додому чи на роботу приїдуть представники колекторської фірми та будуть описувати майно. Щоб скасувати цей візит вам потрібно погасити борг.

Почувши такі погрози з самого ранку, більшість людей одразу побіжить платити колекторам, щоб хоча б частково погасити борг. Через кілька днів колектори почнуть дзвонити знову, але ще частіше!

Отже, маємо таку ситуацію, ви їм платите скільки можете, а вони все дзвонять та дзвонять, а погрози стають дедалі страшнішими і розмову ведуть з вами ще нахабніше.Ви намагаєтесь їм щось довести, але у вас нічого не виходить. І ця історія не матиме завершення.

Для початку вам потрібно зрозуміти, перше: – колектори це люди на зарплаті, яким дають зранку список осіб яких вони повинні обдзвонити та погрозами, або моральним тиском змусити сплатити кошти. У них немає вашої кредитної справи, вони не можуть перевірити чи законно нарахований борг чи ні. У операторів за день таких, як ви 300 чоловік і вони не будуть розбиратися у вашій ситуації. Для них головне, зібрати чим побільше коштів, оскільки за це в кінці місяця вони отримають премію. Тільки ні в якому разі не давайте гроші колекторам в руки.
Тобто, розмовляти чи намагатись домовитись немає ніякого сенсу, тим паче що у них все-одно немає повноважень щось вирішувати.

Друге: – коли у вас є певна сума боргу, на неї щомісяця нараховуються відсотки і якщо ви підете сплатите колекторам частку боргу, то ці кошти підуть на погашення відсотків, а ваша сума боргу в кращому випадку залишиться не змінною, або може зрости. Коли колектори будуть бачити від вас проплату, будуть дзвонити вам ще частіше, адже навіщо дзвонити тому хто нічого не платить? Краще дзвонити тому хто постійно вносить проплати.

Виходить така ситуація, що ви платите за те, щоб вам телефонували, погрожували і псували нерви.
Є декілька рішень даної ситуації: для початку ви маєте зробити висновки, чи згодні платити цей борг, чи навпаки ви вважаєте що він нарахований вам незаконно і сплачувати відмовляєтесь.

Якщо ви вирішили сплатити борг то його потрібно платити весь однією сумою, оскільки якщо залишиться хоча б кілька гривень то на них і далі будуть нараховуватись відсотки. Також перед сплатою необхідно впевнитись в правильності банківських реквізитів. І одразу ставити перед ними одну умову, що ви сплатите весь борг, якщо вам видадуть довідку з мокрою печаткою про відсутність заборгованості перед даною організацією.

keep calm and fuck the collectors

Якщо ви вирішили не платити або не маєте можливості сплачувати борг, то для вас вихід один – ігнорувати їх дзвінки. Не розмовляти з операторами по телефону, вносити всі їх номера до чорного списку телефона. Такі нехитрі засоби хоч і не вирішать вашу проблему, але збережуть вам час та нерви.

Але в цьому випадку може трапитися і таке, що вони подадуть на вас до суду, саме тоді необхідно звернутися за допомогою до юриста. Оскільки тільки юрист в судовому засіданні зможе звільнити
вас від сплати незаконної суми боргу, або ж якщо ви дійсно маєте заборгованість, то суттєво зменшити пред’явлену вам суму.

Слід пам’ятати, що якщо звернутись до юриста вчасно то одна консультація допоможе зберегти купу вашого часу, коштів та нервів. Саме тому, спеціалісти консалтингового центру «Закон і Фінанси» нададуть вам відповідь на запитання, стосовно саме вашої ситуації.