...

Адвокатське Об'єднання "Захист у криміналі"

Поділ майна під час розлучення

Поділити майно після розлучення можна двома шляхами: шляхом мирної угоди або через суд. Дуже важливо розуміти свої права та обов’язки, щоб уникнути зайвих конфліктів.

В Україні встановлено строк у 3 роки для подання позову щодо поділу майна після розірвання шлюбу. Цей строк обчислюється не від моменту розлучення, а від того часу, коли один з подружжя дізнався або мав би дізнатися про порушення своїх прав. Тож, навіть якщо майно не було розподілене одразу після розлучення, право на його поділ зберігається.

Поділ майна можливий як до розірвання шлюбу, так і після:

– До розлучення.Подружжя може укласти договір про поділ майна, щоб уникнути судових розглядів. Якщо йдеться про нерухомість, цей договір обов’язково має бути нотаріально посвідченим.

– Після розлучення. Якщо згоди досягти не вдалося, справу розглядає суд, який розподіляє майно зазвичай порівну.

Попри можливість відтермінованого поділу, можуть виникнути певні складнощі:

– Зміна вартості майна. Ціна майна може змінюватися з часом, що ускладнює процес його оцінки.

– Спадкові питання. У разі смерті одного з подружжя до завершення поділу його частка переходить до спадкоємців, що може ускладнити процедуру.

– Проблеми з доказами. З часом може бути складніше зібрати необхідні докази, що підтверджують право на частку майна.

Часто виникають ситуації, коли один з подружжя без згоди іншого продає спільне майно, наприклад, автомобіль, за заниженою ціною. Як діяти у такому випадку? Верховний Суд підтвердив, що компенсація має відбуватися з огляду на ринкову вартість майна.

Постанова КЦС ВС від 02.10.2024 № 686/26591/21 (61-4281св24):

Якщо під час розгляду вимог про поділ майна буде встановлено, що один з подружжя відчужив або використав спільне майно без згоди іншого і не в інтересах сім’ї, це майно або його вартість враховуються при розподілі. У такому разі вартість визначається на основі дійсної ринкової ціни на момент розгляду справи.

Адвокати сімейного права з Адвокатського об’єднання «Захист у криміналі» рекомендують у разі виникнення спірних питань щодо поділу майна звертатися до компетентних юристів нашого центру, які допоможуть знайти оптимальне рішення для захисту ваших інтересів.

Зателефонуйте нам

Вінниця
Львів
Хмельницький
Житомир
Луцьк
Рівне