...

Адвокатське Об'єднання "Захист у криміналі"

Боргові зобов’язання та невиплачені кредити: як вирішити проблему реструктуризації і списання

Через складні економічні умови, воєнний стан та зниження рівня життя населення фінансові труднощі можуть спіткати будь-кого. Неможливість виплачувати кредити та нав’язливі дзвінки колекторів — це серйозні проблеми, які потребують професійного юридичного втручання. У цій статті ми розглянемо, як законодавство України регулює питання реструктуризації та списання боргів, і як юридична підтримка допоможе знайти ефективне рішення.

Що таке реструктуризація боргу?

Реструктуризація боргу — це процес зміни умов кредитного договору з метою зменшення фінансового навантаження на боржника. Згідно зі статтею 17 Закону України про споживче кредитування, боржник має право звернутися до кредитора з проханням про реструктуризацію кредиту. Реструктуризація вигідна обом сторонам: боржник отримує можливість відновити фінансову стабільність, а кредитор — шанс повернути частину заборгованості.

Процедура реструктуризації може включати:

  • зниження відсоткової ставки;
  • зміну графіку платежів;
  • списання частини боргу.

Списання боргів: реальні можливості

Списання боргів можливе за певних умов, визначених законодавством. Для того щоб зрозуміти, чи буде списання боргів по кредитах правомірним і можливим, боржник повинен відповідати наступним критеріям:

  1. У боржника відсутнє майно. Якщо стягнення неможливе, банк може визнати борг безнадійним.
  2. Строк позовної давності. В Україні цей строк складає три роки.
  3. Соціальні фактори. Борг може бути списаний у разі смерті позичальника, втрати працездатності чи інших обставин.

Консультація наших досвідчених юристів допоможе оцінити, чи відповідає ваша ситуація критеріям для списання боргу.

Банкрутство фізичних осіб: нові можливості

Запроваджена нещодавно в Україні процедура банкрутства фізичних осіб дозволяє громадянам позбутися непосильних боргів. Визнання банкрутства фізичної особи надає можливість боржнику почати спочатку своє фінансове життя та розрахуватися по кредитним зобов’язанням. Але варто звернути увагу, що до недобросовісних боржників процедура банкрутства не застосовується. 

Процедура неплатоспроможності фізичної особи застосовується виключно до боржників, за умов коли сума боргу складає 30 та більше мінімальних заробітних плат, відсутнє майно, яке може підлягати відчуженню, а також боржник не сплачує кредит більше 2 місяців. 

Процес визнання фізичної особи банкрутом передбачає:

  • подачу заяви до суду;
  • проведення аналізу фінансового стану боржника;
  • призначення арбітражного керуючого для реструктуризації чи продажу майна.

Як діяти, якщо борги стали непосильними?

Зверніться до кваліфікованих юристів, які оцінять вашу ситуацію та запропонують оптимальний план дій. Юридична підтримка та допомога є критично важливою на всіх етапах вирішення боргових питань. Фахівці компанії «Захист у криміналі» допоможуть провести переговори з кредиторами, підготують необхідні документи, представлятмуть ваші інтереси в суді та супроводжуватимуть процес реструктуризації чи банкрутства.

Скористайтеся вашим шансом відновити спокій і впевненість у майбутньому.

Зателефонуйте нам

Вінниця
Львів
Хмельницький
Житомир
Луцьк
Рівне