...

Адвокатське Об'єднання "Захист у криміналі"

Сплата аліментів. Обов’язки та права сторін. Що робити при заборгованості по сплаті аліментів?

Сімейне законодавство України чітко регулює питання про права та обов’язки подружжя щодо матеріальної підтримки та сплати аліментів. Також закон акцентує увагу на тому, що чоловік і дружина мають бути надійною опорою, особливо в непрості моменти життя, коли хтось із них не може повністю забезпечити свої потреби. 

Зазвичай, розлучення не знімає відповідальності за утримання іншої сторони, яка була встановлена під час шлюбу. Більше того, навіть після розірвання шлюбу існує можливість надання матеріальної підтримки за певних умов.

Особливості стягнення аліментів на утримання дитини 

Закон України передбачає, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх, а  також повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо можуть її надавати. 

Розмір аліментів визначається від стану здоров’я та матеріального становища дитини і платника, наявності у платника інших утриманців та наявності у платника витрат, що перевищують десятикратний прожитковий мінімум. Але мінімальний розмір аліментів повинен становити не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Що робити якщо батько або мати нехтує своїми обов’язками по сплаті аліментів?

У випадку нехтування одного із батьків своїми обов’язками по сплаті аліментів можуть застосовувати тимчасові обмеження прав боржника або стягнення майна. В деяких випадках передбачаються штрафи, або притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності з виконанням суспільно корисних робіт. Діти, які не отримують аліментів мають право на допомогу.

Слід також пам’ятати! В період дії військового стану багатодітний батько, який має заборгованість зі сплати аліментів на суму, що перевищує платежі за три місяці, втрачає право на відстрочку від мобілізації. 

Способи стягнення аліментів:

Аліменти можуть стягуватися як добровільно, так і через суд, залежно від взаєморозуміння між батьками. У випадках, коли є згода, батьки можуть домовитися про розмір і строки сплати аліментів, уклавши усну угоду або офіційний договір із чітко прописаними умовами. Це дозволяє уникнути судових процедур і зберегти час. Якщо ж згоди досягти не вдається, один із батьків, з яким проживає дитина, або сама дитина, якщо вона повнолітня і продовжує навчання, може подати позов до суду. При цьому позивач звільняється від сплати судового збору, що робить процес доступнішим для тих, хто потребує матеріальної підтримки для дитини.

Адвокати Адвокатського об’єднання «Захист у криміналі» радять у разі наявності заборгованості по сплаті аліментів звертатися за допомогою у вирішенні ваших юридичних питань до компетентних фахівців нашого центру! Тут вам роз’яснять нюанси даної процедури, дадуть відповіді на всі запитання та захистять ваші права та інтереси.

Зателефонуйте нам

Вінниця
Львів
Хмельницький
Житомир
Луцьк
Рівне