...

Адвокатське Об'єднання "Захист у криміналі"

Списання боргу по мікрозаймам: як захистити себе від МФО?

Економічна нестабільність та воєнний стан змусили багатьох українців зіштовхнутися з фінансовими труднощами, у тому числі із заборгованістю перед мікрофінансовими організаціями (МФО).

Коли можливе списання боргу?

Списання боргу передбачає повне або часткове звільнення позичальника від зобов’язань перед кредитором. Основними причинами для списання боргу є:

  • Закінчення строку позовної давності.
  • Відсутність майна боржника, яке можна відсудити.
  • Добровільне прощення боргу. Це може бути ініціатива кредитора, особливо якщо боржник не має можливості платити.

Також списання боргів можливе у разі смерті боржника, втрати ним працездатності або у випадках знищення майна, на яке було видано кредит, внаслідок військових дій.

З банками можна вести переговори щодо врегулювання проблемного кредиту. Завдяки переговорам можна досягти списання від 30% до 90% кредитної заборгованості. Успіх залежить від того, наскільки ефективно боржник захищає свої права. У цьому випадку доцільно звернутися за допомогою до професіоналів, які спеціалізуються на таких питаннях.

Як діяти для списання боргу?

  • Домовитися з кредитором. Позичальник може ініціювати переговори з МФО чи банком для реструктуризації боргу або часткового його списання. Це дозволяє зменшити фінансове навантаження.
  • Скористатися правом переуступки боргу. Банки чи МФО можуть передати борг колекторським компаніям. У цьому разі боржник має можливість домовитися про списання чи зниження суми боргу через посередників.
  • Захистити свої права через суд. Якщо кредитор порушує законодавство, наприклад, вимагає сплати надмірних відсотків, боржник має право звертатися до суду.

Як захистити себе від незаконного впливу МФО?

  • Зберігайте всі документи. Договір, квитанції та листування з кредитором можуть стати доказами у разі виникнення спорів.
  • Консультуйтеся з юристами. Експерти допоможуть скласти документи для списання боргу чи ініціювати процедуру банкрутства.
  • Не допускайте дій кредиторів поза законом. У разі незаконного тиску звертайтеся до адвокатів чи правоохоронних органів.

До кого звернутись боржнику за допомогою?

Боржник будь-якого банку, мікрофінансової установи чи колекторів має право на захист своїх інтересів. Неможливість себе захистити веде до ще більшої заборгованості та великої кількості проблем.

Адвокати Юридичного центру «Закон і фінанси» нададуть кваліфіковану юридичну допомогу, захистять права та інтереси всіх, хто постраждав від колекторів та мікрофінансових установ. Отримайте спокій та впевненість у вирішенні фінансового питання на вашу користь та ваших близьких. 

Зателефонуйте нам

Вінниця
Львів
Хмельницький
Житомир
Луцьк
Рівне